Com Domain

Kayıt

$10.99

Transfer

$10.99

Yenileme

$10.99

Com Domain Hizmeti Özellikleri

Tüm Com Domain hizmetlerimizde ve sunduğumuz ek seçenekler ile domain servislerimizi hiç olmadığı kadar zengin bir özellik listesiyle sunuyoruz.

Kolay Panel

Tüm domain servisleriniz tek bir panelde.

DNS Yönetimi

DNS kayıtlarınızı profesyonel şekilde yönetin.

Yönlendirme

Yönlendirme limiti olmadan istediğiniz yerde domain servisinizi kullanın.

Whois Koruma

Kişisel bilgileriniz koruma altına alın ve saldırılardan korunun.

İsim Sunucusu

Özel isim sunucusu tanımlayabilme özelliği.

Transfer Kilidi

Domain transferlerinizi koruma altına alın.

Bizi Müşterilerimizden Dinleyin

"İthalat ve İhracat yapan şirketimizin Dünya genelinde bir çok tedarikçisi ve müşterisi var. Email servislerinin sürekli çalışıyor olması ve daha da önemlisi mail attığımızda yerine ulaşması işimizin en kritik noktası. Bulut.net.tr Hosting hizmetlerinin mail servisleri gerçekten çok güzel çalışıyor."

"Robotik ve Yapay Zeka üzerine yazdığım materyallerimi web sitemde yayınlayarak öğrencilerime ulaştırıyorum. Sitemin sürekli erişilebilir olması için ve yurt dışından da kolayca ziyaret edilebilmesi için CloudFlare destekli Bulut.net.tr Hosting hizmetlerini tercih ediyorum."

"Profesyonel işim gazeteciliğin yanında bir kaç adet blog sitem üzerinden güncel haberleri, düşüncelerimi ve yaptığım röportajları yayınlıyorum. Sitelerimin sorunsuz açılmasının yanında email üzerinden röportajlarımı yaparken de Bulut.net.tr hizmetleri ihtiyacımı mükemmel şekilde karşılıyor."

Com Domain Bilgi Merkezi

Com Domain Nedir?

Com Domain yani Dünya’nın en popüler domain uzantısıyla tanışın! İnternet’e adım atan herkesin ilk öğrendiği terimlerden birisi olan .Com uzantısı tüm Dünya’da çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aslında commercial yani Türkçe’si ile ticari olan bir terimin kısaltması olarak ortaya çıkmıştır. 1985 Yılında ortaa çıkan bu uzantı neredeyse Internet’in kendisi kadar yaşlıdır. Günümüzde 100 Milyondan fazla kayıt edilen domaine isim sahipliği yapan bu uzantı geçmişte Amerika Birleşik Devletleri yönetimindeyken şu an Verisign şirketi tarafından kontrol edilmektedir.

Com Domain Sorgulama

.Com Domain edinmek için ilk yapmanız gereken Domain Sorgulama sayfamıza erişerek bir sorgulama işlemi başlatmanızdır. Sorgulama yaparken istediğiniz anahtar kelimeye ek olarak farklı kombinasyonları da denemenizi öneririz. Çünkü 100 milyondan fazla kayda sahip bu uzantının bir çok jenerik isim için kaydı zaten var. Ancak bu moralinizi bozmasın zira belki de istediğiniz domain daha önce kayıt edilmiş olsa bile şimdi tekrar müsait durumda olabilir. Bu yüzden istediğiniz anahtar kelimelerin .com uzantılı versiyonlarını almak için Domain Sorgulama aracımızı sık sık kullanmanızı öneririz.

Com Domain Kayıt Etmek

Bulut.net.tr ile .Com Domain kaydetmek ve yönetmek oldukça kolay ve sorunsuz bir süreçtir. Web projesine başlamak isteyen herkes basit kontrol panelimizi kullanarak kaydedebilir ilk adımı atabilir.

İlk olarak Domain Sorgulama sayfamızı ziyaret edip aklınızdaki ismi sorgulama alanına yazıp aratın. Sonrasında sitemiz sizi kontrol panelimize yönlendirecektir. Burada seçtiğiniz anahtar kelimenin farklı uzantılarını da fiyat detayıyla beraber göreceksiniz. .Com uzantısı yanı sıra farklı uzantıları da bu listede görebilirsiniz ancak eğer com uzantısı boş ise size öncelikli olarak bu domaini kayıt etmenizi öneririz. Boş olan tercihinizi seçtikten sonra satın al butonu ile domain hizmeti ayarları sayfasına yönleneceksiniz. Bu sayfada domain ile birlikte kullanabileceğiniz ücretli veya ücretsiz ek servisler size sunulacak. Bu servislerden seçimlerinizi yaptıktan sonra yine devam ederek alışveriş sepeti ve üye bilgileri sayfasına yönlenmiş olacaksınız. Eğer bizim sitemizden daha önce alış veriş yaptıysanız ve kullanıcı hesabınız varsa giriş yapıp direkt olarak ödeme adımına atlayabilirsiniz. Ancak hesabınız yoksa çok hızlı bir şekilde yeni bir üyelik oluşturmanıza kontrol paneli olanak sağlayacak. Son adımda ise ödeme yönteminizi seçip ödemenizi yaparak kaydetme işleminizi sonlandırmak kalıyor. Ödemeniz başarıyla yapıldıktan sonra kontrol paneli tescil işlemini anında yapacak ve sizi yönetim ekranına yönlendirecektir.

.Com Domain kaydetme işlemi süresi boyunca sormak istediğiniz tüm konular için teknik destek ekibimiz size yardımcı olabilir. Lütfen kafanıza takılan her tür detayı bizimle paylaşın.

Yazar: Emre S.
Yazar

Emre S.

Bilgisayar Mühendisi. Bulut Bilişim ve Sanallaştırma Danışmanı.