Org Domain

Kayıt

$13.99

Transfer

$13.99

Yenileme

$13.99

Org Domain Hizmeti Özellikleri

Tüm Org Domain hizmetlerimizde ve sunduğumuz ek seçenekler ile domain servislerimizi hiç olmadığı kadar zengin bir özellik listesiyle sunuyoruz.

Kolay Panel

Tüm domain servisleriniz tek bir panelde.

DNS Yönetimi

DNS kayıtlarınızı profesyonel şekilde yönetin.

Yönlendirme

Yönlendirme limiti olmadan istediğiniz yerde domain servisinizi kullanın.

Whois Koruma

Kişisel bilgileriniz koruma altına alın ve saldırılardan korunun.

İsim Sunucusu

Özel isim sunucusu tanımlayabilme özelliği.

Transfer Kilidi

Domain transferlerinizi koruma altına alın.

Bizi Müşterilerimizden Dinleyin

"İthalat ve İhracat yapan şirketimizin Dünya genelinde bir çok tedarikçisi ve müşterisi var. Email servislerinin sürekli çalışıyor olması ve daha da önemlisi mail attığımızda yerine ulaşması işimizin en kritik noktası. Bulut.net.tr Hosting hizmetlerinin mail servisleri gerçekten çok güzel çalışıyor."

"Robotik ve Yapay Zeka üzerine yazdığım materyallerimi web sitemde yayınlayarak öğrencilerime ulaştırıyorum. Sitemin sürekli erişilebilir olması için ve yurt dışından da kolayca ziyaret edilebilmesi için CloudFlare destekli Bulut.net.tr Hosting hizmetlerini tercih ediyorum."

"Profesyonel işim gazeteciliğin yanında bir kaç adet blog sitem üzerinden güncel haberleri, düşüncelerimi ve yaptığım röportajları yayınlıyorum. Sitelerimin sorunsuz açılmasının yanında email üzerinden röportajlarımı yaparken de Bulut.net.tr hizmetleri ihtiyacımı mükemmel şekilde karşılıyor."

Org Domain Bilgi Merkezi

Org Domain Nedir?

Org Domain jenerik bir domain uzantısıdır. 1985 Yılından bu yana kullanılan oldukça popüler ve çok tercih edilen uzantılardan birisidir. Org isimlendirmesini organization yani Türkçe’siyle organizasyon kelimesinin kısaltmasından almaktadır. Ancak günümüzde Com domain ve Net domain hizmetlerinin çok fazla kullanılması ve istenilen anahtar kelimenin bu uzantılarda zaten kayıtlı olması nedeniyle Org uzantısı da sıklıkla tercih edilir. Tercih edenler herhangi bir organizasyon veya topluluk olmasa da bireyler ve hatta şirketler de bu uzantıyı tercih etmektedir.

Org Domain Sorgulama

Org Domain kayıt etmeye karar verdiyseniz Domain Sorgulama sayfamızı ziyaret etmek yapacağınız ilk adım olabilir. Sorgulama yapmadan önce istediğiniz anahtar kelimelerin listesini çıkarıp farklı kombinasyonları da denemenizi öneririz. En çok tercih edilen uzantılardan birisi olması nedeniyle bir çok jenerik isim için domain kaydı zaten var. Ancak bu yine de kendinize uygun bir seçim yapmanız mümkün. İstediğiniz domain daha önce kayıt edilmiş olsa bile yenilenmemiş ve silinmiş yani bu durumda yeniden kayda açılmış olabilir. Bu yüzden istediğiniz anahtar kelimelerin .org uzantılı versiyonlarını almak için Domain Sorgulama aracımızı arada sırada kontrol etmek mantıklı olabilir.

Org Domain Kayıt Etmek

Bulut.net.tr ile .Org uzantısı kaydetmek ve yönetmek oldukça kolay ve sorunsuz bir süreçtir. Web projesine başlamak isteyen herkes basit kontrol panelimizi kullanarak kaydedebilir ilk adımı atabilir.

İlk olarak Domain Sorgulama sayfamızı ziyaret edip aklınızdaki ismi sorgulama alanına yazıp aratın. Sonrasında sitemiz sizi kontrol panelimize yönlendirecektir. Burada seçtiğiniz anahtar kelimenin farklı uzantılarını da fiyat detayıyla beraber göreceksiniz. .Org uzantısı yanı sıra farklı uzantıları da bu listede görebilirsiniz ancak eğer com uzantısı boş ise size öncelikli olarak bu domaini kayıt etmenizi öneririz. Boş olan tercihinizi seçtikten sonra satın al butonu ile domain hizmeti ayarları sayfasına yönleneceksiniz. Bu sayfada domain ile birlikte kullanabileceğiniz ücretli veya ücretsiz ek servisler size sunulacak. Bu servislerden seçimlerinizi yaptıktan sonra yine devam ederek alışveriş sepeti ve üye bilgileri sayfasına yönlenmiş olacaksınız. Eğer bizim sitemizden daha önce alış veriş yaptıysanız ve kullanıcı hesabınız varsa giriş yapıp direkt olarak ödeme adımına atlayabilirsiniz. Ancak hesabınız yoksa çok hızlı bir şekilde yeni bir üyelik oluşturmanıza kontrol paneli olanak sağlayacak. Son adımda ise ödeme yönteminizi seçip ödemenizi yaparak kaydetme işleminizi sonlandırmak kalıyor. Ödemeniz başarıyla yapıldıktan sonra kontrol paneli tescil işlemini anında yapacak ve sizi yönetim ekranına yönlendirecektir.

Yazar: Emre S.
Yazar

Emre S.

Bilgisayar Mühendisi. Bulut Bilişim ve Sanallaştırma Danışmanı.